сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Откриен напаѓачот на новинарската екипа на Алфа Тв

hotel-alfa500

Последни вести

Полицијата го откри лицето кое на 9-ти месецов нападна двајца новинари на Алфа телевизија.Станува збор за 25-годишниот В.А. кој грубо ги навредувал новинарите и им го одземел снимениот материјал пред хотелот „8“.

Од полицијата информираат дека по целосно расчистување и документирањена случајот против истиот ќе биде поднесена кривична пријава за сторено кривично дело “насилство”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести