петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 29

Откриен насилникот кој демолира автобус на ЈСП

jsp-skrsen500

Поврзани вести

Дваесетгодишниот Н.М. од Кочани кој моментално престојувал во Скопје е лицето кое го искршило прозорецот на автобусот на ЈСП со број 57 по фудбалскиот меч меѓу Србија – Албанија.

Бидејќи станува збор за дело кое се гони по приватна тужба, податоци за сторителот се испратени до ЈСП, доколку истите ценат да покренат постапка за надомест на штета.

Се работи на расчистување и на останатите оштетувања.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести