понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Откриен списокот на Ван Гал

OTKRIEN SPISOKOT VAN GAL

Последни вести

Најтиражниот таблоид на Островот, “Сан”, го објави списокот со фудбалери кои биле побарани од најверојатно новиот менаџер на Манчестер Јунајтед, Луи ван Гал и кои би требало да пристигнат на “Олд Трафорд” за време на летниот преоден рок.

Актуелниот селектор на Холандија побарал вкупно шест засилувања, а меѓу нив најзвучно е името на најскапата аквизиција во клупската историја на старо-новиот шампион на Франција, тимот на ПСЖ, Единсон Кавани.
Поранешниот предводник на Ајакс, Барселона и Баерн Минхен побарал по итно да биде испратена понуда за Лук Шоу (Саутемптон), Кевин Стротман (Рома), Тони Крос (Баерн Минхен), Матс Хумелс (Борусија Дортмунд) и Вилијам Карваљо (Спортинг Л.).

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести