понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Откриен убиецот на Лука

Убиецот, откако на 25 јули го прегази младото момче на Бранков мост во Белград, избега од местото на кобниот настан како ништо да не се случило, а полицијата трагаше по него.

luka

Последни вести

Полицијата конечно го откри убиецот на 21-годишниот Лука Јовановиќ.

Според податоците на српскиот „Ало“, министерството за внатрешни работи на Србија ќе одржи прес-конференција во текот на денешниот ден, на која ќе бидат познати сите детали.

Убиецот, откако на 25 јули го прегази младото момче на Бранков мост во Белград, избега од местото на кобниот настан како ништо да не се случило, а полицијата трагаше по него.

На лице место, најверојатно, биле уште 4 лица, за кои ќе се утврдува дали се соучесници.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести