сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Откриени 16 илегални мигранти во близина на Делчево

policijaa-630

Поврзани вести

Вкупно 16 илегални мигранти во текот на викендот се откриени во близина на граничниот премин Делчево, соопштуваат од Министерството за внатрешни работи.

Во близина на зелениот дел од државната граница, полицијата спроведе акција за откривање на 16 илегални мигранти, и тоа 14 од Авганистан и по еден од Иран и Индија.

Лицата истиот ден биле предадени на бугарските гранични органи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести