петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Откриени 17 Албанци кои нелегално престојувале во тетовско

IMIGRANTI

Последни вести

Во куќата на Ќ.Н. (77) во село Желино, тетовско вчеравечер од страна на полицијата биле пронајдени 17 албански државјани на возраст од 19 до 53 години.

Тие тука престојувале, шеснаесет од нив поседувале лични документи, а еден бил без документи. Сите оствариле легален влез во земјава, но непријавено престојувале и работеле на подрачјето.

Се расветлуваат деталите поврзани со нивниот престој на подрачјето, по што ќе се соочат со законски предвидените санкции и ќе бидат депортирани во нивната матична земја.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести