петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 65

Откриени Албанки кои нелегално работеле во струшко

wpid-полиција-41-.jpg

Последни вести

Четири албански државјанки вчера биле затекнати како работат во угостителскиот објект „Дипломат“ во село Велешта, струшко, спротивно од целта на престојот.

Истите се приведени и против нив ќе биде поднесена соодветна пријава. Во Угостителскиот објект за време на контролата едно лице од с. Велешта ги попречувало полициските службеници во вршењето на службените работи, по целосно документирање на случајот против лицето ќе биде поднесен соодветен поднесок.

Најчитани вести