понеделник, 24 јули 2017  |  Вести денес: 1

Откриени двајца илегални мигранти кај Демир Капија

Двајца илегални мигранти од Пакистан се откриени вчера во багажник од возило кое го управувало 23-годишен скопјанец.

132602827

Последни вести

Лицата, како што денеска соопшти МВР, се откриени вчера околу 22:45 часот во близина на Демир Капија кај Прждевскиот споменик на автопатот во правец Гевгелија-Скопје.

Возилото било управувано од Н.Н., кој е приведен и задржан во полициска станица. Против него ќе биде поднесена кривична пријава поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело „криумчарење на мигранти“.

Мигрантите ќе бидат сместени во Прифатниот центар за странци.

Најчитани вести