недела, 23 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Откриени фалсификувани билети за Мундијалот

Откривме околу 50 фалсификувани билети за натпреварот Бразил - Хрватска. Доколку судиме според нивниот квалитет, би требало да има уште такви кај навивачите, изјави маркетинг директорот на ФИФА , Тиери Веил.

lainfo.es-5280-2

Поврзани вести

Органозаторите на Светското фудбалско првенство во Бразил и Светската фудбалска федерација (ФИФА) уште по првите три дена открија дека се соочиле со голем проблем, односно дека откриле фалсификувани билети за натпреварите од А – група каде играат репрезентациите на Бразил , Мексико , Камерун и Хрватска.

„Откривме околу 50 фалсификувани билети за натпреварот Бразил – Хрватска. Доколку судиме според нивниот квалитет, би требало да има уште такви кај навивачите . Не е исклучена можноста да има фалсификувани билети и за другите натпревари”, изјави маркетинг директорот на ФИФА , Тиери Веил.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести