петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 47

Откриени илегални мигранти на автопатот Удово-Неготино

migranti

Последни вести

Полициските службеници открија 16 илегални мигранти на автопатот Удово-Неготино кај м.в. „Арсова лака“ вчера во 01.35 часот,  во патничко моторно возило „Рено Сценик“, соопшти денеска МВР.

При обид да биде сопрено, патничкото возило „Рено Сценик“ ја зголемило брзината на движење и го продолжило движењето кон Неготино. По ова, полициските службеници се упатиле по возилото и кај клучката Демир Капија возачот во еден момент застанал и избегал.

При преглед на возилото откриени се 16 илегални мигранти од кои шест од Палестина, девет од Пакистан и еден од Либан. Лицата се сместени во Прифатниот центар за странци, а се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

 

Најчитани вести