петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Откриени разбојниците кои нападнаа и ограбија тетовец

krazba

Последни вести

Кавадарчанецот С.Д. (21) и битолчанецот С.А.(26) се разбојниците кои го нападнале педесет и едногодишниот тетовец Ф.Н., од кого одзеле 260 евра и мобилен телефон.

Тие времено престојувале во Тетово, каде го нападнале тетовецот.

Двајцата се задржани полициска станица во Тетово, а потоа во консултација со јавен обвинител се пуштени и истите ќе се соочат со соодветна пријава.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести