четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 56

Откриени седум Албанки кои нелегално работеле во Струга

Policija

Последни вести

Вкупно седум државјани на Албанија се откриени дека нелегално работат во два угостителски објекти во Струга.

Албанките биле откриени вера при полициска контрола во објектите ,,Ексклузив“ и ,,Јони“ во с.Велешта. Истите се приведени и задржани за понатамошна постапка.

Најчитани вести