вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Откриени три мртви деца во јужен Лондон

Полицијата покрена истрага и за сега не сака да соопшти детали за тоа што е причината за смртта на децата.

london1

Поврзани вести

Лондонската полиција пронашла тела на три деца во јужниот дел на градот, а засега единствено е познато дека едно лице по откривањето набрзо е уапсено.

Портпаролот на полицијата соопшти дека полицијата синоќа добила повик дека на една адреса во Њу Малден пронајдени се тела на три деца.

Британските медиуми утринава јавуваат дека едно лице е уапсено и задржано во притвор во полициска станица во Лондон.

Полицијата покрена истрага и за сега не сака да соопшти детали за тоа што е причината за смртта на децата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести