сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Oтписот на долговите – топ тема во српските медиуми

Вестите се топ тема и на социјалните мрежи, а коментарите на граѓаните се дека и Србија треба да го следи овој потег

kurir-600x276

Последни вести

Српските медиуми веќе два дена ја пренесуваат информацијата дека Македонија со закон ги отпишува долговите на најсиромашните граѓани. Вестите се топ тема и на социјалните мрежи, а коментарите на граѓаните се дека и Србија треба да го следи овој потег. Ова се дел од написите и коментарите на оваа тема.

telegraf-600x157

press-600x173

kom-1

kom-2-600x526

kom-4

kom-5-559x600

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести