недела, 20 август 2017  |  Вести денес: 0

Отпочна акцијата за поставување на пломби на водомерите

vodovod-i-kanalizacija-486x272(1)

Поврзани вести

ЈП Водовод и канализација-Скопје отпочна со акцијата за поставување на пломби на водомерите. Имено за таа цел беа набавени 60 000 пломби кои ќе бидат поставени на водомерите.

Со поставувањето на пломбите ќе биде оневозможена евентуалната манипулација на самите водомери што ќе доведе од една страна до намалување на загубите на вода а од друга страна ќе доведе до зголемување на самата наплата.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести