вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 40

Отпочна реконструкцијата на водоводната мрежа по два крака од улицата 101 во Волково

vodovod-i-kanalizacija-486x272

Поврзани вести

Јавното претпријатие Водовод и канализација-Скопје во населеното место Волково ја започна реконструкцијата на постоечката водоводна мрежа по два крака од улицата 101.

Со реконструкцијата ќе бидат заменети старите поцинковани цевки со нови полиетиленски цевки профил ND 90 милиметри во должина од 257 метри.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести