среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 60

„Нова Македонија“ остана без главен и одговорен уредник

nm1

Поврзани вести

Главниот и одговорен уредник на дневниот весник „Нова Македонија“, Зоран Димитровски добил отказно решение.

Како што дознаваме, Димитровски бил повикан од сопственикот на весникот Минчо Јорданов на разговор при кој му било врачено отказното решение.

Димитровски е долгогодишен новинар и уредник во повеќе медиуми меѓу кои „Вечер“, „Фокус“, „Дневник“…

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести