понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Отровни змии во кампот на Германците

00001451

Последни вести

Војската во Бразил започна акција за расчистување на базта на германската фудбалска репрезентација од отровни змии. Биндестимот престојува во новоизградениот комплекс “Кампо Бахија” во Санто Андре на атланското крајбрежје. Оваа област е полна со вакви влечуги и тешко е истите да бидат држени на растојание Германците не спијат во хотел, туку во оделни куќи од затворен тип. Затоа околу нив патролираат униформирани лица кои се грижат да не бидат изненадени од отровни змии.

“Тоа се мерки на претпазливост , зашто овие живони се многу опасни”, изјави еден од војниците за “Билд”
Тимот на Јоаким Лев веќе одигра еден натпревар на Мундијалот против Португалија и славеше со 4:0, додека вториот го игра против Гана .

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести