четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Отстранувач кој без никаков напор ја чисти и долготрајната шминка

clinique_day_off

Последни вести

clinik_2Отстранувачот за шминка на Clinique Day off длабински ја чисти вашата кожа и ја отстранува шминката.

Единствената формула на овој отстранувач овозможува сосема брзо да ја отстраните долготрајната  шминка без никаков напор.

Day off, сосема лесно ја отстранува шминката од очните капаци, трепките и усните, а со негова помош лесно ќе ја отстраните и водоотпорната маскара.

Не ја иритира кожата и е наменет за сите типови на кожа. Производот е офтамолошки тестиран и е погоден и  за оние кои носат контактни леќи.

 

Најчитани вести