сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 8

Отсуството на Палмарсон и Паличка – шанса повеќе Металург да слави против Кил

металург2

Поврзани вести

Конечно пристигна една добра вест за тимот на Металург. Последните информации говорат дека тимот на Кил во Скопје ќе допатува без едни од своите најдобри ракометари, бекот Арон Палмарсон и голманот Андреас Паличка, кои заработиле повреди на последниот натпревар од домашното првенство, на кој Кил играше против тимот на Либек.

Палмарсон и Паличка од терените ќе отсуствуваат околу три недели, а ако се земе предвид дека германскиот шампион не може да смета и на Јиха и Лауге, тогаш станува јасно зошто “металурзите” конечно можат да се насмеат.

Сепак, Кил е Кил, опуштање не смее да има, особено што и во тимот на Металург сезонава работите не одат како што треба. Натпреварот се игра утре (сабота) во СЦ “Борис Трајковски”, а почетокот е закажан за 21:00 часот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести