вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 52

Отворање на Дневен центар за деца со оштетен вид

dime_spasov

Последни вести

Во општина Кисела Вода денеска ќе биде отворен дневен центар за деца со оштетен вид на предучилишна возраст.

На отворањето ќе присуствува министерот за труд и социјална политика Диме Спасов.

Дневниот центар е сместен во простории во Државното училиште за рехабилитација на деца и младинци со оштетен вид “Димитар Влахов”.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести