петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 67

Отворање на Ургентен центар во ГОБ „8 Септември“

gob-500

Поврзани вести

Во Градската општа болница „8 Септември“ денеска свечено ќе биде отворен Ургентен центар.Како што информираат од болницата, извршена е реконтрукција и доградба со квадратура од над 900 м2 за потребите на Ургентниот центар.

Во состав на Ургетниот центар се изградени и две операциони сали.

МИА

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести