четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 51

Отворен ден за граѓаните на општина Ѓорче Петров

Општина Ѓорче Петров денеска организира Отворен ден за граѓаните кои ќе можат да ги презентират своите идеи за подобра општина и да даваат предлози до локалната самоуправа.

opstinagorcepetrov

Поврзани вести

Денеска, од 9 до 14 часот ќе бидат отворени вратите на општината Ѓорче Петров,  а целта е граѓаните да поставуваат прашања, да даваат предлози и да покренуваат иницијативи за решавање конкретни проблеми од локалната самоуправа со што ќе придонесат за подобрување и успешно реализирање на плановите и програмите за работа на Општината.

Општинската администрација ќе ги евидентира предлозите и иницијативите и ќе одговара на прашања од областа на урбанизмот, инспекциското работење, финансиите и нормативно-правните работи.

Општина Ѓорче Петров ги повикува граѓаните да ја искористат можноста за непосредно учество во креирањето на работата на општинската администрација и во подобрување на живеењето во сите сегменти.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести