петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Отворен нов деловен простор во Илинден, ќе бидат вработени 60 лица

Со проширувањето на компанијата се отвораат шеесет нови работни места.

55369460

Поврзани вести

Компанијата „Дени интернационал“ го проширува бизнисот во Општината Илинден со отворање нов административно деловен и магацински простор, во кој ќе бидат вработени околу 60 лица.

Новиот простор ќе биде на површина од 3.000 метри квадратни и истиот ќе биде наменет за пакување и препакување на логистички пратки. Вкупната инвестиција изнесува 1,4 милиони евра.

Компанијата повеќе години стопанисува во Општина Илинден и располага со шпедиција, транспортен и логистички центар, како и бензиска пумпа на влезот во Општината.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести