петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Отворен оган врз полицијата во Далас

police-line

Последни вести

Половина час по полноќ бил отворен оган од оклопно комбе врз седиштето на полицијата во Далас.

Повеќе полициски возила и специјалци тргнале да го следат комбето во кое, според весникот „Далас морнинг њуз“, се наоѓа експлозив.

Засега нема информации за евентуални повредени во нападот.

– Властите во меѓувреме пронајдоа експлозив во една од четирите сомнителни торби, кои биле оставени во близина на полициската станица, изјави началникот на полицијата Дејвид Браун.

Полицијата верува дека би можело да има повеќе напаѓачи од различни локации.

– Можеби има околу четворица осомничени, нагласи Браун.

Тој додаде дека безбедносните мерки во полициските станици и Собранието во Далас се зајакнати.

Најчитани вести