среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Отворена канцеларијата на ИТ компанијата 6ПМ во Македонија

Арсовска Томовска им посака успех на менаџерскиот тим и на вработените во канцеларијата во Скопје и им порача дека институциите на системот секогаш ќе бидат подготвени да им излезат во пресрет на нивните потреби и барања за успешен развој на нивната инвестиција.

6PM

Поврзани вести

Заменик министерот за информатичко општество и администрација, Марта Арсовска Томовска, денес присуствуваше на отворањето на новите канцеларии на ИТ компанијата 6ПМ во Македонија. Главниот менаџер на 6ПМ групацијата, Иван Бартоло, ги претстави плановите и насоките на работа на канцеларијата во Скопје, изразувајќи притоа задоволство од позитивната клима која владее во македонското општество за развој на бизнисите.

Арсовска Томовска им посака успех на менаџерскиот тим и на вработените во канцеларијата во Скопје и им порача дека институциите на системот секогаш ќе бидат подготвени да им излезат во пресрет на нивните потреби и барања за успешен развој на нивната инвестиција.

Инаку, станува збор за компанија од Малта, која има отворено канцеларии и во Канада, Ирска и Велика Британија и се занимава со софтверски решенија од областа на здравството.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести