петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 53

Отворена книга на жалост за жртвите од катастрофалното невреме

Во просториите на салата на Советот на Град Скопје (барака број 13), денеска ќе биде отворена книга на жалост за загинатите од катастрофалното невреме што го зафати Скопје.

kniga-na-zalost-640x391

Поврзани вести

Во просториите на салата на Советот на Град Скопје (барака број 13), денеска ќе биде отворена книга на жалост за загинатите од катастрофалното невреме што го зафати Скопје.

Сите граѓани коишто сакаат да се запишат во книгата на жалост ќе можат да го направат тоа денеска  до 21 часот, информираат од Град Скопје.

Најчитани вести