понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 30

Отворена „Пеј пал“ сметка за помош на Србија

Сметката припаѓа на дипломатското претставништво на Србија во Брисел и оттаму парите директно се префрлаат на сметка на Владата на Србија, наменети за помош на загроените од поплавите, се наведува во соопштението.

pej

Поврзани вести

Владата на Србија денеска соопштила дека од 18 мај хуманитарната помош за жртвите во поплавите може да се уплаќа преку „Пеј пал“ сметка од 193 земја и регионот.

Сметката припаѓа на дипломатското претставништво на Србија во Брисел и оттаму парите директно се префрлаат на сметка на Владата на Србија, наменети за помош на загроените од поплавите, се наведува во соопштението.

Хуманитарната помош, преку „Пеј пал“ сервисот, може да се уплати на адресата floodrelief.gov.rs.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести