петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Отворени денови со катастарот во Скопје

katastar

Последни вести

Агенцијата за катастар на недвижности од денеска до 27 февруари (петок) во период од 9 до 17 часот во Центарот за катастар на недвижности во Скопје кој се наоѓа на ул. Дрезденска бб организира отворени денови за граѓаните од подрачјето на град Скопје, пренесува МИА.

Од Агенцијата ги повикуваат сите граѓани кои имаат какви било нејаснотии поварзани со катастарот да дојдат да се консултираат со вработените во Институцијата.

Оттаму информираат дека граѓаните можат да закажуваат термини со стручните тимови секој работен ден од 9 до 16 часот на телефонските броеви  3097-300 и 3097-337.

Најчитани вести