сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 23

Отворени понудите за доделување на концесија за Црна река

15042013142807_cebren-i-galiste

Поврзани вести

Пред три дена беа отворени понудите за доделување на концесија за користење на вода за производство на електрична енергија од хидроелектрични центарали на Црна Река.

На тендерот аплицирала само грчката компанија „Паблик Пауер Корпорејшн“ (Public power Corporation).  Во тек е фазата на евалуација на доставените понуди, а во најкраток можен рок Владата ќе донесе одлука за тоа дали понудувачот ги исполнува утврдените услови.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести