вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 60

Отворени сефовите на Аркан- внатре нема ништо

Нема ништо во сефовите на Аркан

arkan

Поврзани вести

Обвинителството за воени злостроство на Србија соопшти дека сефовите на командантот на Српската доброволна гарда, Жељко Ражњатовиќ Аркан во Комерцијалната банка се празни.

Во соопштението се наведува дека на основа на наредбата на судијата за претходна постапка на Одделението за воени злосторства на Вишиот суд во Белград, денеска во присуство на претставник на тамошното Обвинителство и Министерство за внатрешни работи се отворени сефовите на Жељко Ражњатовиќ.

„Бидејќи клучевите за отворање на сефовите не се пронајдени се пристапи кон насилно отворање на двата сефа. Во рамки на правилата за постапка, по отворањето, беше востановено дека сефовите се празни“, стои во соопштението.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести