среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 45

Отворено со катастарот во Струга и Охрид

katastar

Поврзани вести

Агенцијата за катастар на недвижности и оваа година продолжува со веќе започнатата акција „Отворено со катастар“.

На петти и шести февруари стручни лица од секторот за внатрешна контрола на чело со директорот на Агенцијата за катастар на недвижности Славче Трпески ќе бидат во посета на подрачните одделенија во Струга и Охрид.

Меѓу другото, директорот на Агенцијата ќе одржи работен состанок со сите раководни лица на подрачни одделенија, каде темата ќе биде процесот на дигитализација на катастарските општини и нивната важност.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести