петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 66

Ова е дефинитивно “тикетот на месецот” во Македонија

Обложувањето на спортски натпревари на Балканот, а особено во Македонија зема се' поголем замав, па така постојано сме сведоци на некои неверојатни добивки, тикети со "луди" типови итн.

kladilnica

Поврзани вести

Последна таква случка за која говореше цел Балкан беше онаа каде Босанец за неколку вложени евра успеа да добие дури 52 илјади евра.

Сепак, доказ дека и ние имаме мајстори на обложувањето е овој тикет, кој не е толку посебен поради добивката, туку поради самите типови.

livce-za-goran

Данијел, “класа типувач” од Скопје успеал на два натпревари да ја погоди најтешката игра која обложувалниците ја нудат, популарната “два во кец”, односно едниот тим да има предност на полувреме, а другиот да слави на крајот.

Да биде ситуацијата уште поневеројатна, се работи за натпревари од англискиот куп “Џонстон Пеинт Трофеј” каде учествуваат само клубови од пониските дивизии.

Секоја чест за Данијел.

Најчитани вести