среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 48

Ова е кандидатот за претседател на Полска

magda-630x355

Последни вести

По Хрватска, уште една држава има голема шанса да добие жена претседател, и тоа не било каква жена, туку со тело и лик на модел!

Особено внимание на социјалните мрежи предизвика кандидатката за претседател на Полска од редот на социјалдемократите, а не е тешко да се заклучи која е причината.

СЛД минатата недела ја објави нејзината кандидатура, а лидерот на партијата Лесек Милер ја нареше „симбол на промените“.

Инаку Магдалена Огорек е позната како телевизиска водителка, има 35 години докторат по историја, напишала неколку книги, а две години работела како советничка во народната банка на Полска.

Најчитани вести