вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ова е најсиромашниот политичар во светот!

Неговата моментална плата му е 670 долари.

premier-nepal

Поврзани вести

Премиерот на Непал, седумдесет и петгодишниот Сушил Којрала дефинитивно е најсиромашниот политичар во светот!

Тој на свое име поседува само три мобилни телефони, од кои два нефункционални.

Ова се официјалните податоци од имотната карта на непалскиот премиер, ставена и на веб страницата на тамошната влада.

Којрала нема недвижен имот, а пред да е пресели во резиденцијата живеел во домот на неговиот брат и во изнајмена куќа.

 

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести