сабота, 22 октомври 2016  |  Вести денес: 4

Ова е новата девојка на Кристијано Роналдо

ronaldo_3

Последни вести

Најдобриот фудбалер во светот Кристијано Роналдо очигледно ја преболе Ирина Шајк. Светските таблоиди веќе почнаа да пишуваат дека тој во моментов веќе се гледа со украинската манекенка Јара Кмидан.

ronaldo_2

Пред неколку дена таблоидите пишуваа дека Португалецот раскина со преубавата манекенка, а веќе почнаа да кружат информации дека Јара е неговата нова љубов. Јара во моментов живее во САД, а нејзината манекенска кариера штотуку почнала да се развива.

ronaldo_1

Таблоидите не можат а да не споменат и дека новата љубов на Роналдо во голема мера потсеќа на преубавата Ирина.

Најчитани вести