петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 43

Ова е убиениот руски пилот (ФОТО)

Румјанчев е името на пилот кој загина денес откако турски авиони го соборија рускиот, како што тврди Путин, на територија на Сирија.

Ова е убиениот руски пилот

Ова е убиениот руски пилот

Поврзани вести

На социјалните мрежи се појави фотографија од Сергеј Румјанчев, пилотот за кој е потврдено дека го загуби животот при соборувањето на рускиот авион Су-24.

Румјанчев е името на пилот кој загина денес откако турски авиони го соборија рускиот, како што тврди Путин, на територија на Сирија.

pilot

Сергеј и неговиот колега успеале да се катапултираат од авионот, но како што се пофалија исламистите, тие пукале кон него пред тој со падобранот да слета на земја.

sergej3

sergej1

sergej2

Најчитани вести