Секс

Ова се 10 најголеми сексуални фетиши на сите времиња

Ова се 10 најголеми сексуални фетиши на сите времиња

Кожа, сатен, тантела, или уноформа на собарка? Можеби се веќе здодевни, но тоа се уште се омилени фетиши скриени зад затворени врати на они кои можеби никогаш не би претпоставиле.Старите и веќе добро познати предмети им пркосат на појавите на новите бизарни фетиши меѓу кои се плакањето, па и инсектите.

Стопала и нозе. Кога сте возбудени стопалата и нозете ги испуштаат истите хормони како и градите и гениталиите;

Кожа и ПВЦ се сметаат за материјали кои најмногу возбудуваат. Свилата е романтична, тантелата благо еротична, но фетишите најчесто се поврзуваат со мирисот на кожа и сјајот, најчесто лакирана и мирис на пластика.

Чевли-сите видови, но на прво место се потпетиците и високите чизми со висока потпетица. Ако притоа се и лакирани во црна или пак розева боја, нивото на фетишизам е понагласено.

Долна облека, сатен, тантела, граднции, се е еротично. Дури и она обичното памучно е на листата на фетиши.

СМ игри, садо мазо игрите се вообичаена појава.

Боди пирсинг на различни делови на телото на јазик, на нос до оние најинтимните делови на телото.

Раце, прсти и нокти што воопшто не е секси кога се во прашање рацете?

Трансвеститски игри, облекување во гардероба на спротивниот пол се со цел поголема сексуална возбуда е се почесто.

Воајери, набљудувањето на другите во текот на сексуалниот однос гарантира силна сексуална возбуда.

Егзибиционизам, да се покажете пред очите на набљудувачот