вторник, 25 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Ова се најдобрите компании во светот

Во најдобрата компанија за работа во светот нема досаден ден и досаден проект, а работниците секогаш се задоволни

kompanii bar kodovi

Поврзани вести

Агенцијата за вработување Гласдор ги соопшти резултатите од истражувањето според кое најдобра компанија во светот е Бејн едн компани, а Твитер е на втората позиција.

„Станува збор за многу интересна и влијателна компанија. Во таа компанија нема досаден ден и никогаш нема досадни проекти. Цел на компанијата е решвање на сите проблеми на нејзините клиенти“, вели Гласдор за оваа компанијата која има седиште во Бостон, САД.

На втората позиција на листата е популарната социјална мрежа Твитер која важи за компанија со „паметни и вредни работници кои навистина се грижат за нејзиниот успех“.

По нив следат, Линкедин, Истмен кемикал, Фејсбук, Гајдвајер, Интерактив интелиџенс, Гугл, Орбик ворлд вајд, Нестле, Парина, Пет Кер.

Меѓу најдобрите 50 се наоѓаат и Шеврон, кој што се на 14-тото место, Најк на 29-то, Интел корпорејшн на 33, Епл – 35, Старбакс – 39 и Ибеј на 49-то место.

Инаку, истражувањето се состои од анкетирање на вработени во многу компании ширум светот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести