петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 37

Ова се најдобрите љубовници на светот

Дури 64 отсто од Италијаните и Италијанките изјавиле дека се повеќе од задоволни од нивниот сексуален живот, а одговарале на прашања кои се однесуваат на должината на сексот, оргазмот, прераната ејакулација и слични работи.

Love-sex-and-sexuality-couple

Поврзани вести

Доколку планирате одмор или летовање, а сте вљубеник во авантура, флерт и заведување постои една дестинација која треба да ја посетите. Вечно прашање кое никогаш не губи на важност е „Кои се најдобри љубовници?“.Одговорот секако им е важен на жените кои сакаат авантури, патувања, експерименти во кревет. Доколку сте и вие една од нив, а се уште не сте смислиле каде би можеле да појдете на одмор или да уплатите летовање, земјата од соништата е Италија.

Најновите истржаувања покажуваат дека таму живеат најголемите и најдобрите љубовници на светот. Студијата која е работена во соработка со шест илјади испитаници на различни народности покажала дека Италијанците се исклучително способни во кревет.

Дури 64 отсто од Италијаните и Италијанките изјавиле дека се повеќе од задоволни од нивниот сексуален живот, а одговарале на прашања кои се однесуваат на должината на сексот, оргазмот, прераната ејакулација и слични работи.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести