петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ова се најлошите особини на хорокопските знаци

astro-horoskop-3

Последни вести

Кој е болен поесивец, а кој напорен…Кој е неподнослив…

Овен

Болни посесивци кои на партнерот би му ја одзеле слободата во потполност, а себеси би си дозволиле харем љубовници.

Многу се несредени во мозокот, избувнуваат на се и сешто, не познаваат тактика и не поднесуваат чекање.

Кога ќе видат дека сте биле во право, не ги признаваат сопствените грешки.

Тие не веруваат во хороскоп. Немаат нежност, себични се и нападни, не го користат мозокот, не поседуваат емотивна интелигенција, не се препуштаат на партнерот, а ниту пак го следат.

Во животот завршуваат со лудак, бидејќи нивниот избор на партнери е ужасен и потоа задолжително се чудат кога ќе бидат изневерени или оставени. Се на се, им треба многу време да сфатат некои работи, ако тоа некогаш воопшто се случи.

Бик

Задоволни од себе, молчеливи, досадни…Нивниот најголем психички проблем е што немаат проблеми. Се им е супер и немојте да ги мачите со своите проблеми, бидејќи тие ги немаат. Нив треба да им создадете проблем за животот да им биде интересен.

Нивниот мир е совршен додека не се претвори во лудило, кога ќе ги изфрлите од колосек. Тогаш со своите рогови и се што ќе најдат при рака со изобличено лице ќе тргнат кон вас како на матадор кој носи црвено.

Тогаш самите закопајте се, бидејќи ниту извинувањето нема да помогне.

Близнаци

Главни озборувачи и трачари, не знааат да чуваат тајни и превртливи се. Велат дека сте луд како близнак. Луѓе со сто лица. Вечни актери, нарциси со површен поглед кон животот.

Тие не веруваат во хороскоп.

Секогаш ќе имаат нешто да направат или да бидат со некој друг, а не со вас. Вистина е дека ве изневерува. Екстра лоша особина е тоа што станува збор за неколку личности одеднаш.

Добрата страна е дека и нив ги третира како и вас. Имате работа со личност која не може да се исполни и да пружи квалитет, па затоа може квантитет.

Но, тоа што не пружа ништо, не значи дека од вас не очекува да пружите се. Сепак, тие се само евтини, себични, вешти на зборови и зборовите се нивната единствена валута која ја имаат и со која сакаат од вас да земат се што имаат.

Рак

Посесивни личности, се навредуват ако не сте им посакале добро утро со правилна интонација, го менуваат расположението како ќе им падне напамет, а покрај емоционалната потреба да имаат до себе некој кој им значи, многу им е важно да забушаваат на страна.

Ако ги обвините за лага сте се зезнале, ќе плачете и лелекате со години. Ракот ја менува својата личност од крајност во крајност.

Еден ден се претвора во вашиот најголем непријател и садист, додека следниот повторно е оној стариот, со блага амнезија.

Ако сакате да имате темпирана бомба покрај себе, која редовно ќе ви експлодира во лице, само напред.

Лав

Арогантни, вообразени и напорни потценувачи. Лавовите навистина веруваат дека се што е нивно е убаво и добро.

Тие веруваат дека нивното влегување во просторија е проследено со рефлектори и дека во просторијата секогаш се наоѓа минимум една личност која ги обожува.

Вистина е дека во прашање е една личност – тие самите.

Понатаму, за да бидете со Лав, Вие мора да научите да му бакнувате нозе – да се согласувате со се што ќе каже и да го обожувате без посебна причина.

Девица

Посесивно – компулсивни невротици кои од стресот се ослободуваат чистејќи го станот, сложувајќи алишта или подредување чаши и чинии. „Цепидлаки“ на кои ниту премногу не им е доволно.

Тие не познаваат љубов, без емоции се и кај нив се се сведува на секс.

Ако некој знак е проститутка, тоа е овој.

Непрестаното оправдување ќе ве доведе до состојба на умна парализа. Само роботот може да биде постуден од Девицата.

Со Девицата сте сигурни во едно, кога тогаш ќе ви забие нож во грб.

Тоа ќе биде планирано, анализирано и потврдено како најдобра опција за нив. Толку добро глуми што нема ни да почувствувате дека со денови и месеци калкулира дали дошло време да ве елиминира.

И дури кога ќе биде сигурна во потполност, ќе ја открие својата личност. Од каде толкав талент за подлост и безчувствителност? Тие се нарциси кои се грижат само за својот изглед тежнеејќи кон совршенство.

Кај Девицата нема страст, прегратки, нежност, топлина, а сите солзи кои ќе ги пушти се бидејќи се оплакува себеси.

Ако ја нема невротичната нервоза во неа, поради која знае да експлодира и да ја загуби рационалноста, ќе помислите дека си имате работа со андроид. Но, немојте тие нејзини моменти на губење контрола да ги помешате со емоциите.

Тоа е само рефлекс, потскокнување на капакот на лонецот, кој треба да се ослободи од притисокот бидејќи водата врие. Чиста физика. Таа е верна само на себеси и тоа ги исклучува сите останати луѓе.

Вага

Нарцисоидни шизофреници на кои најдобар пријател им е огледалото. Потполно нестабилни, им треба една недела за да се одлучат каков пијалок да нарачаат, а се толку мрзеливи што вистинско чудо е како воопшто стануваат од креветот.

Бездушни, без срце, без крв. Тие знаат да сакаат само ако сте финансиски истакнати.

Зборот пријател не постои – колку и да им се отворите, нема да добиете ништо за возврат, бидејќи тие само внимателно ќе ве слушаат, но своите карти не ги отвораат.

Помили им се 1.000 лаги, отколку една болна вистина, затоа се најуспешни во лажењето дури и на самите себеси.

Шкорпија

Самосожалувачки автодетруктивци, кои својот јад не можат да го поднеат сами, па мора со себе да повлечат уште 100 лица.

Утре да е крај на светот, тие не би е шокирале, веројатно би го дочекале учетвувајќи во садо-мазо оргија. Смртта за нив не преттавува ништо страшно…

Ги следи одбележје на љубоморно посесивни пихопати. Без секс се разболуваат психички и замислуваат дека им се спрема заговор.

Не сте нормални доколку на Шкорпија сте кажале дека лаже.

Деталите од вашата трагедија не е препорачливо да се опишуваат поради низата брутални сцени… Доколку за некое чудо имате добра „работа“ со Шкорпија, ќе ви понуди секуални услуги.

Шкорпиите се емотивно незрели, невопитани, подли, одмаздољубиви и расипани и не мразат ништо од тоа. Знаете како се однесува мало дете кога ќе му ја земете омилената играчка.

Тоа дури и се лути, плаче, гризе, беснее…Ваквите импулси Шкорпијата ги контролира во текот на целиот живот, единствено што успеваат да маскираат со текот на годините се неговите вистински мотиви и причини.

Без оглед на годините, зрелоста или полот, кога ќе ја доспеете длабоката внатрешност на Шкорпијата ќе дојдете до емотивно незрела личност на отприлика петгодишна возраст.

Но, немојте да ја занемарите одмаздољубивоста на тоа дете. Тоа нема да ве заборави, ќе прави планови и ќе ви врати кога нема ниту да ви текне на причината.

Нема да се исплаши од сопственото самоуништување за да ја постигне целта. Каква и да е причината, за нив тоа е најважната работа во животот. Шкорпиите мора секогаш да бидат единствени, мора секогаш да ги сакате и никогаш да не помислувате на некој друг повеќе отколку на нив.

Стрелец

Растурикуќи и коцкари, уживаат да солат памет, а ентузијазмот им е толку голем што ќе ги „оживеат и мртвите“. Се ужаснуваат од признанието дека знаат за чувството тага.

Не влегувајте во брак со Стрелец ниту случајно, бидејќи иако е уверен дека ве сака, тоа ќе му помине за еден месец. Единствено ако не сте доволно богати за да го задржите или имате статус кој му дава поголема сила.

Стрелците не знаат да лажат.

Жално е да гледате како се движи низ животот. Упорно одбива да сфати дека сопствениот систем на вредности му е тотално наивен и несоодветен и дека секогаш настрадува.

Човек би се запрашал која е работата со која се пробива напред? Паметот сигурно не.

Не поседува упорност и дисциплина, а најлоши се со раководењето со пари.

Едноставно нема чувство за материјална вредност, или го има, но е болен, воглавно умира во беда или сиромаштија…Вистината е дека единствена работа со која се пробива напред е надевањето во факторот среќа.

Едни можат и знаат, а други, единствено што можат е да се надеваат на среќата.

Јарец

Веруваат во судбината до последен збор, а зборот „прости“ го нема во нивниот речник. Можете да живеете со нив цел живот, да бидете со нив во брак, а никогаш да не дознаете што имаат да ви кажат.

Чувствата не знаат да ги искажат со зборови, па наместо „те сакам“, често знаат да упатат некоја навреда. Би го продале задникот за општествен статус.

Кукавица е, секогаш бега доколку ризикот стане поголем. Бегањето и оставањето на цедило е нешто што го прави цел живот.

Ако успеете да го фатите за да му се одмаздите не го очекувајте задоволството да го видите страдањето на неговото лице додека го газите – бидејќи ова е втората клучна работа во врска со него: Тој е фригиден. Емотивно непимен.

Неспособен е да ги покаже своите емоции, а камо ли да ги прима или пружа. Премногу е бавен, мрачен или сиромашен за со него да ја почувствувате вистинската радост и задоволство во животот.

Тргнете се од тие искомплексирани фригидни кукавици. Ќе сфатите дека со вас доминира некој кој не вреди, не може и не пружа ништо.

Но, постои исклучок доколку најдете Јарец чија прегратка е топла и силна, чии солзи, дали тажни или радосници се честа појава на неговото лице, зграбете го и не пуштајте го, бидејќи сте нашле чисто злато.

Водолија

Слободни души кои низ животот 500 пати ќе се загубат себеси. Би му биле пријател секому, но на крајот не успеваат да му бидат никому. Преминуваат преку луѓето кои за нив направиле најмногу. Вечно се во заблуда и лутаат во туѓите животи.

Веројатно нема да ве зачуди фактот дека според статистиката, најголем број шпиони се родени токму во знакот на Водолија.

Тие ќе сторат се за пријателите, но сето тоа ќе го преметаат. Склони се своите лаги да ги подметнат на некој друг, најкратко живеат, бидејќи животот без одговорност им носи рана смрт.

Тој лажел? Ниту случајно! Што е лага? Тоа не постои. Тоа е илузија. Постојат само различни погледи на истата работа.

Тие не веруваат во хорокоп. Суштината на Водолијата е дека воопшто не се грижи за вас, што зборувате или што мислите за нив.

Причината поради која е со вас е дека ве смета за чудак и тоа е доволно да котирате високо во нивните очи, бидејќи самате себеси се смета за несфатена, поебна, екстра вредна…

Во суштина е сиромашна личност свртена само кон себе и со лош филм во главата. Нема што да пружи освен систем на вредности во кој нема иднина за себе.

Риби

Самосожалувачки досади, чекаат да дојде некој и да ги утеши. Не можат ниту да се потпишат без туѓа помош, а најмалата ситница ја гледаат како врвна сензација, па потоа гњават со тоа.

Кога имаат добро расположение се занимаваат со туѓите проблеми, па потоа повторно паѓаат во депресија – и така во круг. Рибите не лажат. Тоа не е можно, вероисвеста не им го дозволува тоа.

Редовно одат во црква и таму бараат прошка.

Најчитани вести