петок, 28 јули 2017  |  Вести денес: 0

Ова се новите цени на горивата во Македонија

Од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 61,5 денари по литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 по цена од 63 денари.

бензиска

Последни вести

Бензините поевтинуваат за половина денар цената на дизелот не се менува, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.

Од полноќ, литар ЕУРОСУПЕР БС 95 ќе се продава за 61,5 денари по литар а ЕУРОСУПЕР БС 98 по цена од 63 денари.
ЕУРОДИЗЕЛ-от останува по страна цена и ќе изнесува 48 денари за еден литар.

Најчитани вести