понеделник, 24 октомври 2016  |  Вести денес: 24

Ова сигурно не сте го знаеле за женските кенгури!

kengur-pobjegao-zooloskog-vrta-pomogla-lisica-divlji-vepar-slika-160966

Последни вести

Женските кенгури постојано можат да бидат бремени, поради тоа што имаат три вагини!

Во една од епизодите на документарен филм за овие животни научниците се посветиле на женските кенгури, односно на нивниот полов орган.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести