среда, 26 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оваа сабота е неработна за муслиманските верници

zname-1

Последни вести

Четврти октомви, сабота, првиот ден на Курбан Бајрам е неработен ден за граѓаните од муслиманската вероисповед во Република Македонија.

Министерството за труд и социјална политика на граѓаните од муслиманската вероисповед во Македонија им го честита празникот.

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести