четврток, 27 октомври 2016  |  Вести денес: 0

Оваа сабота ќе биде работна

mak zname

Поврзани вести

Оваа сабота ќе биде работен ден бидејќи се одработува вчерашниот ден, поради  акцијата „Ден на дрвото- засади ја својата иднина“, информира Министерството за труд и социјална политика, врз основа на донесениот заклучок на Влада.

 

Коментирај

* Нетпрес нема да објавува коментари кои содржат говор на омраза, кои дискриминираат по основ на родова, социјална, етничка припадност или сексуална определба, како и коментари кои повикуваат на етничко, верско, расно, национално или политичко насилство и нетолеранција.

Нема коментари.

Најчитани вести