петок, 21 октомври 2016  |  Вести денес: 61

Оваа секс поза и е омилена на секоја жена

seks_prashanja_mazzi

Последни вести

Меѓународно истражување во кое учествувале десет илјади жени, потврдило дека повеќето жени најмногу уживаат во една единствена поза во сексот.Повеќе од 67% од испитаните жени најмногу сакаат една поза во сексот, погодувате – мисионерската поза која е алфа и омега во секој сексуален однос.

Положбата во која жената лежи на грб, а мажот е над неа се смета како најприродна за женски оргазам, забременување, но и силна блискост.

Најчитани вести