петок, 28 октомври 2016  |  Вести денес: 38

Овчар пронајден обесен во штипско

policija

Последни вести

67-годишен маж се обесил вчера, на  патот Штип-Радовиш. Станува збор  за лицето С. С. роден 1948 година во Кочанското село Чифлик кој  во штипско трло работел како овчар, објави ТВ „Стар“.
Телото на починатиот било пронајдено  вчера попладне. Според првичните информации, траги од насилство на телото на починатиот не се пронајдени. Истото е потврдено и од обдукацијата во Клиничката болница во Штип.  Во текот на денот  телото  било   предадено на најблиските.

Најчитани вести