четврток, 20 јули 2017  |  Вести денес: 47

Овие два хороскопски знаци до крајот на годината ќе се збогатат

Дознајте кои два хороскопски знаци ги очекува во наредниот период дополнителен прилив на средства. Иако можеби ви се чини дека годинава ви почна тешко на финансиски план, сепак според хороскопот до крајот на годината овие два знаци ќе се збогатат!

pari-evra-mmf-grcija-bankrot

Поврзани вести

Дознајте кои два хороскопски знаци ги очекува во наредниот период дополнителен прилив на средства. Иако можеби ви се чини дека годинава ви почна тешко на финансиски план, сепак според хороскопот до крајот на годината овие два знаци ќе се збогатат!

Бик

Биковите никогаш нема да започнат работа која детално не ја испланирале. Подобро не би превземале ризик, отколку да згрешат и да се каат подоцна. Познато е дека Биковите и парите не одат заедно, бидејќи тие сакаат да се луксузираат, ама оваа година ќе биде поразлично. Ве чекаат многу пари на есен, и од тие пари многу добро ќе живеете. Најповолниот период ќе им биде до половината на зимата.

Уште една позитивна позитивна работа што ги очекува Биковите е бранот од нови корисни контакти. Познато е дека не сте највредниот знак во Зодијакот така да е голем ризикот да ги потрошите сите пари и да не оставите ни денар на страна. За утеха, барем ќе ги задоволите своите хедонистички каприци.

Јарец

Најдобриот период ве очекува во летните месеци бидејќи ве очекуваат многу можности за добри инвестиции и заработувачка, но и добри финансиски договори. Вашите лични врски ќе имаат позитивна нота и ќе се соочите со позитивен личен развој и самодоверба.

Периодот меѓу 7 и 27 октомври носи оптимизам и верба во себеси. Овој период носи голема шанса за раст, успех и среќа. Ќе почувствувате потреба да ги раширите своите хоризонти, да пробате нови нешта, подобри и поголеми работи и да се забавувате повеќе. Но, важно е да се насочите на нештата кои ви се навистина важни и кои можете да ги постигнете доколку не барате премногу.

Најчитани вести