среда, 26 јули 2017  |  Вести денес: 42

Со овие ерогени зони доведете го до лудило

seks3-640x396

Поврзани вести

Мажите се навистина чуствителни на овие 12 ерогени зони. Важно е да знаете што правите во кревет.

Внатрешните страни на бедрата

Тоа е премногу чуствително подрачје, бидејќи се наоѓа во близина на неговата гордост. Со тоа брзо можете да го наведете на секс. Обидете се нежно да го допирете, а тој навистина брзо ќе се „загрее“.

П-точка

Името го добила по простата, тоа е мала испакнатина која се наоѓа во анусот, а со чија симулација вашиот фраер може да доживее див оргазам. Со причина ја нарекуваат „машка Г-точка“.

Брадавици

Тие исто така се многу чуствителни, но често занемарени. Грицнете ги и чекајте ја реакцијата, но притоа немојте да бидете премногу груби.

Перинеум

Ова подрачје е богато со чуствителни нерви е се наоѓа меѓу гениталиите и анусот. Истражете го со своите прсти или со јазикот и запалете го вашиот партнер.

Уши

Ушите се главната ерогена зона за мажите. Нежно лижете и грицкајте ги неговите уши.

Уста

Немојте да ја потценувате моќта на усните, дружете се со нив доволно долго.

Тестиси

Навистина чуствително и често занемарено подрачје за време на сексот. Проверете дали им посветувате доволно внимание.

Бочните страни на главата на пенисот

Ова е најголемата ерогена зона на целото тело, па затоа поголемиот дел од вашиот напор птрошете го токму таму.

Врат

Бидете негова секси вампирка. Нежно грицкајте и бакнувајте го во пределот на вратот и излудете го.

Внатрешната страна на колената

Ова подрачје е без влакна, а со самото тоа е и почуствително. За време на предиграта со лесни кружни движења поминувајте по тие подрачја.

Долниот дел на стомакот

Подрачјето под пупките е топла зона бидејќи е близу до гениталиите. Затоа, што чекате? Додадете неколку разиграни бакнежи и зголемете ја сексуалната напнатост.

Стапала

Петите на стапалата се исто така зона за сексуална возбуда. Зошто не му пружите секси масажа на стапалата?

Која е омилената ерогена зона на вашиот партнер откријте сами.

Најчитани вести