петок, 21 јули 2017  |  Вести денес: 0

Овие хороскопски знаци никогаш нема да ве изневерат

Од сите хороскопски знаци, Раковите најмногу тежнеат кон сигурна врска, полна со љубов, во која нема место за неверство.

ljubov-mazzi

Поврзани вести

Од сите хороскопски знаци, Раковите најмногу тежнеат кон сигурна врска, полна со љубов, во која нема место за неверство.

Ракот никогаш не е целосно среќен сè додека не оствари длабока емотивна врска, а кога ќе се заљуби секогаш размислува долгорочно.

Во потрага е за личност со која ќе гради дом и ќе основа семејство. Ракот несебично дава и исто толку многу бара. Желен е за внимание, сака да му се докажува љубовта, но секогаш возвраќа во иста мера.

Кога ќе наиде на проблем во врската, не го избегнува туку го решава, бидејќи не сака ништо да застане на патот на љубовта.

Не ни помислува на изневерување како „метод“ за решавање на проблемот затоа што е лојален до самиот крај.

Сепак Ракот не е единствениот хороскопски знак познат по верноста. Верноста е препознатлив знак и за следните знаци:

Бик – сигурен и стабилен.

Вага – има вроден копнеж за правда и чесност па сака хармонична врска.

Девица – чувствителна и „традиционална“ во љубовта.

Јарец – трпелив, ќе работи на врската колку и да е потребно.

Најчитани вести